محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • درباره سایت


   «بسمه تعالی»

   پیرو مصوبات برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی مبنی بر الزام راه اندازی مراکز اطلاع رسانی توسط سازمانهای مرتبط با امر صادرات، گمرک ایران در اوائل سال 1377 اقدام به راه اندازی اولین سایت اطلاع رسانی خود در دو شبکه اینترنت و اینترانت به آدرسWW.IRICA.IR نمود. و دراین مرحله دفترچه راهنمای استفاده از خدمات شبکه به انضمام کارت اشتراک و کد کاربری و رمز عبور جهت مقامات سیاسی و دولتی از جمله دفتر مقام معظم رهبری ، ریاست محترم جمهوری ، رؤسای سه قوه ، ، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام رؤسای کمیسیونهای مجلس و وزارتخانه ها و رؤسای سازمانها ارسال گردید. ریاست محترم جمهور (وقت) شخصاً در مراسم افتتاح این مرکز در محل نمایشگاه توسعه صادرات ایران شرکت و از آن بازدید نموده و متعاقب آن از ریاست کل وقت گمرک تشکرنمودند . در سال 1379 به واسطه راه اندازی این مرکز گمرک ایران، موفق به اخذ لوح تقدیر از جشنواره شهید رجایی بعنوان سازمان نمونه در زمینه اطلاع رسانی و شفاف سازی گردید . فاز دوم این سایت با استفاده از نظرات دوائر مختلف و تکمیل اطلاعات مورد نیاز در زمستان 1380 به بهره برداری رسید.
   با توجه به سیاستهای دولت مبنی بر توسعه خدمات الکترونیک و رشد فناوری اطلاعات و در اجرای بخشنامه شماره 78558/1900 مورخ 25/8/1387 معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و درراستای اجرای مفاد ماده(37) قانون مدیریت خدمات کشوری وبه منظور :
   • اطلاع رسانی و خدمات رسانی الکترونیکی
   • ارتقاءرضایتمندی شهروندان
   • ایجادتحول دردستگاههای دولتی برای تسهیل وتسریع درامورمردم ومسئولیت پذیری مدیران
   • ارتقاءسلامت نظام اداری
   • اصلاح سیستم‌ها وروش‌های انجام کار
   • کاهش تردد شهروندان
   همزمان با ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) در مورخه 18/07/1389 فاز سوم با عنوان پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران راه اندازی گردید.

   دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک جمهوری اسلامی ایران

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها